Balıkesir Saman Brandası

Saman Brandası

Saman brandası, branda çeşitleri arasında en çok kullanılan ürünler arasında yer alır. Samanların daha korunaklı tutulmasını sağlayan bu kumaş, her türlü dış etkene karşı tercih edilecek bir malzeme olarak bilinir. Böylelikle yağmur veya güneşin etkilerinden tam olarak korunma sağlayacaktır.

Saman Brandası Yapımı:

Saman brandası hem soğuğa, hem de sıcağa karşı çok dayanıklı olan bir malzeme çeşididir. Eksi 25 dereceye kadar malzemelerin korunmasına yardımcı olabilir. Aynı zamanda çok yüksek sıcaklıklarda bile yapısı bozulmadan samanların korunmasına yardımcı olacaktır.

Bu şekilde tüm malzemenin muhafaza edilmesi, yaz ve kış olmak üzere sağlanabilir. Eski usullerle yapılan muhafaza işlemleri, oldukça zahmetli şekilde yapılabiliyordu. Ayrıca toprakla örtülen samanların tam olarak korunması da sağlanamıyordu. Ama yeni kumaşlar bu sorunları tamamen ortadan kaldırmış durumdadır.

Aynı zamanda karlı havalarda da bu brandaların kullanımına devam edilebilir. Diğer zamanlarda göstermiş olduğu performansı bu zamanlarda da kesintisiz olarak sürdürmeye devam edecektir. Oldukça çetin geçen kış zamanlarında bile samanların korunmasını bu şekilde sağlamış olacaksınız.

Bu sayede samanların alacağı tüm hasar engellenerek, bütçenizin de alacağı zararların önüne geçmiş olursunuz. Bu açıdan da saman brandalarının pek çok getirisi bulunur.

Kalın bir malzeme olan branda malzemesi ayrıca güneşi de içeri geçirmeyeceğinden, malzemelerin zarara uğramasını da ortadan kaldırmış olacaktır. Bu açıdan da oldukça yararlı olarak gösterilen bir sistemdir.

Bir Yorum Yazın