Branda Nedir Ve Nerelerde Kullanılır

Branda Nedir Ve Nerelerde Kullanılır

Branda, kalın muşambaya benzeyen bir malzemedir. Su geçirmez ve üzerine örtüldüğü eşyanın korunmasını sağlar. Birçok eşyanın örtülmesinde kullanılmaktadır. Hem kaliteli olması hem de fiyatlarının uygun olmasından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Arabaların üzerine, seyyar araçların üzerine örtüldüklerini görebiliriz.

Aynı zamanda çadır bezi olarak da kullanılmaktadır. Tente, çadır, yelken yapımında kullanılan kumaşlardandır. Oldukça ağırdır. Su geçirmeyen cinsi ile yağmurda karda sizleri korur. Aynı zamanda güneş ve ışığı da geçirmez ve her mevsimde güvenli bir kullanım sağlar. Çadırların yapımında kullanılmasının yanı sıra, kafelerde, bahçelerde havuzlarda da kullanılabilir. Hem fiyat açısından uygun hem de görüntü açısından iyi durmaktadır. Aynı zamanda tek renk modellerinin yanı sıra üzerine baskı ve desen de yapılabilmektedir.

Branda nerelerde kullanılır

Kış bahçesi tasarımlarında, kafelerin dışa bakan kısımlarında, pergola ve tente yapımında, araçların üzerine örtmede, inşaat sektöründe yapı malzemelerinin üzerini öretmek için, çadır yapımında kullanılmaktadır. Kullanılacağı yere göre kalınlığı da değişebilmektedir. Tekstil sektöründe de kalın taşıma torbalarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu yüzden burada da branda kullanılmaktadır. Hem yapısından dolayı hem de çok amaçlı olmasından dolayı her yerde kullanılabilir. Bahçelerde bulunan masa, sandalye, koltuk gibi eşyaların örtülmesinde kullanılabilir. Aynı zamanda eğer uzun zaman eve gelinmeyecekse evdeki eşyaların üzerine de örtülebilir.  Kar veya dolu yağdığında bitkilerin etkilenmemesi için de kullanılabilmektedir.

Bir Yorum Yazın