Branda yanar mı?

Branda yanar mı?

Branda, plastikten yapılmış bir üründür. Yani kalın muşambadır. Plastik olduğu için yanmaktadır. Plastikler yanarken eriyerek yanmakta ve içten içe yanmaktadır. Başka yerlere alevin sıçraması gibi bir durum olmaz.

Branda, tente ile aynı anlama gelmemektedir. Branda polyester kumaştan üretilmektedir. Kötü ortam koşullarına karşı dayanıklı olması nedeni ile korunması gereken eşyalarda kullanılır. Kapalı alanların oluşturulmasında yardımcı olan bir üründür. Su geçirmemesi, güneş ışınlarını geçirmemesi ve her mevsimde etkili olması nedeni ile sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle araçların boyasının bozulmaması veya kirlenmemesi için brandalar kullanılmaktadır. Yatlarda, gemilerde kullanılabilmektedir. Tek renk olmamakla birlikte üzerlerine baskı da yapılabilir. Aynı zamanda iş yeri amblemi de yapılabilir. Aynı zamanda reklam da yapılmış olmaktadır. Tır, kamyon brandaları gibi sürekli olarak kullanılan brandalar da mevcuttur. Bunlar özel olarak delikli de yapılarak kalın halatlarla bağlanabilmektedir. İsteğe yönelik brandalar da üretilmekte ve satılmaktadır.

Branda yapısı nasıldır

Branda yapısı plastiktir. Çeşitli renklerde üretilebilmektedir. İç kısmı pamuklu olabilmektedir. Branda yanarken geniş ısı alanı çıkaracak şekilde yanmaz. İnce ince yanar ve daha çok eriyerek yapısı küçülür ve kaybolur. Branda alırken yapısının sağlam olmasına ve kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. Branda çeşitleri kullanıldıkları yerlere farklılık gösterebilmektedir. Şeffaf brandalar, genelde kafelerde, bahçelerde kullanılırken, renkli brandalar ışığı geçirmemesi için tercih edilir ve arabaların yatların üzerlerinin örtülmesi için kullanılır.

Bir Yorum Yazın