Mafsallı Tente Branda

Mafsallı Tente Branda

Tente, çoğu zaman gölgelik, korumalık gibi amaçlarla çok fazla yerde kullanılan bir eşyadır. Demir ya da plastik ayaklar üzerine tutturularak yapılabildiği gibi bir yere ek olarak da yapılabilmektedir. Mafsallı tente branda modelleri bunlardan biri olarak bilinmekte ve çok sıklıkla tercih edilmektedir. Peki, Mafsallı Tente branda Nedir?

Mafsallı Tente Branda Nedir

Hem öne hem de geriye doğru hareket etmesi amaçlanarak tasarlanmış bir kol sistemi sayesinde hareket eden tente modelidir. Çelik halatın yanı sıra özel bir yay sistemi ile harekete geçirilen mafsallı tente branda, öne doğru sert bir açılış yapmaya yaramaktadır. İsteğe bağlı olarak açılır kapanır bir şekilde kurulabilen bu tente türü kullanılmak istenen alana sabitlenmektedir. Üzeri hareketli bir sistemle kurulduğu için bacaklarının sabitlenmesi tentenin açılıp kapanmasına engel değildir. İki montaj ayağı bulunan tente türünde 2 ayrı sabitleyici ayak çeşidi bulunmaktadır. Balkonlarda ve teraslarda kullanılması tercih edilen ayak türüne tavan ayak denilmektedir. Düzayak ise daha çok bahçe gibi düz cephe alanlarına doğrudan montaj yapılmak için kullanılmaktadır.

Mafsallı Tente Branda Ne İçin Kullanılır

Bu tente türü hakkında açıklayıcı bilgi verdikten sonra bir de bunun nerelerde kullanıldığına bakalım. Mafsallı tente branda, garajların üstünü kapatmada, kafelerin dış kısımlarında masaların üstünü örtmede ve daha birçok yerde kullanılmaktadır.

Bu tente türü ayrıca evlerin bahçeye açılan kısımlarında özellikle havuzlu evlerde oldukça işlevseldir. Dışarıda otururken Güneş’ten rahatsız olmak istemeyen aileler bahçelerini üzerlerine branda ile koruma yaptırmaktadır. Balkon ve terasların üzerine de bu tente türü rahatlıkla kurulabilmektedir.

Bir Yorum Yazın