Raylı Tente Sistemi Ve Modelleri

Raylı Tente Sistemi Ve Modelleri

Raylı tente sistemleri, özel kalıplar ile üretilmektedir. Ray sistemi üzerinden açılıp kapanabilmesinden dolayı raylı tente sistemi denilmektedir. Çeşitli modelleri mevcuttur. Bu tasarım zevke göre de değişmektedir. Sistemde metal olan kısmı isteğe göre ahşapla kaplatılabilir. Bunun yanı sıra metal ferforje de yapılabilir. Bu ekstralar ücreti de etkilemektedir.

Bu tarz raylı tente sistemleri genelde kafe veya restoranlarda tercih edilmektedir. Özellikle sigara içilen alanların kapatılması için kullanılmaktadır. Uzaktan kumandaları sayesinde kolay bir kullanım sunar. Aynı şekilde ledli ışıklandırma sistemleri de bulunabilmektedir. Bu tarz özellikleri tente sisteminin daha güzel ve kullanışlı olmasını sağlar.

Raylı tente sistemlerinde kullanılan kumaşlar

Raylı tente sisteminde kullanılan kumaşın önemi büyüktür. Kalın ve kaliteli olması gerekmektedir. Bu kumaş blackout tente kumaşı olabilmektedir. Su, kar, güneş ışığı ve toz geçirmez. Aynı zamanda kumaşın özelliğinden dolayı yangın sırasında kumaştan alev yürümez. Genellikle sabit alandan alana doğru açılan şekilde yapılmaktadır. Ya aylarında güneşin kavurucu sıcağın ve zararlı ışınlarından kaçınmak için kışın ise, yağmur ve kardan kaçınmak için idealdir.

Raylı tente sistemleri genellikle çay bahçeleri veya kafeler tarafından tercih edilmektedir. Aynı zamanda kış bahçelerinde de kullanılabilmektedir. Kışın zevkini çıkarmak için yapılan bu kış bahçelerinde kış daha da hızlı geçmekte ve eğlenceli olabilmektedir. Raylı tente sistem seçenekleri mevcuttur. Zevke uygun olan istenilen yere yaptırılabilir.

Bir Yorum Yazın