Şeffaf Balkon Brandası

Şeffaf Balkon Brandası

Şeffaf balkon brandası, şeffaf balkon perdesi olarak da kullanılmaktadır. Şeffaf mika kumaştan üretilmektedir. Ray sistemi istenirse takılabilmektedir. Ray sistemi ile kumanda sistemi de ayarlanmaktadır. Çeşitli isteklere yönelik olarak balkon brandaları üretilmektedir.

Günümüzde şeffaf perdeler çay bahçeleri, kafeler veya evlerin geniş balkonların kullanılabilmektedir. Özellikle korumalı brandalar, kafelerde sigara içen bireyleri soğuk havalardan korumaktadır.

İç mekanlarda sigara içilmemesinden dolayı sigara içen bireyler dışarıda oturmaktadır. Bu da olumsuz hava koşullarında oldukça sıkıntılı bir durumdur.

Bunun için de soğuk havanın gelmesini önlemek amacıyla brandalar kullanılmaktadır. Bu brandalar görüntünün engellenmemesi için de şeffaf tercih edilmektedir. Şeffaf perdelerin rüzgarlı yerlerde sıkıntı çıkarmamaları için oldukça sağlam bir şekilde monte edilmeleri gerekmektedir. Sağlam monte edilmezse bozulur ve uçabilir.

Şeffaf perdelerin tercih edilmesi

Şeffaf perdelerin tercih edilmesi, güneşten gelen ışığında engellenmemesi içindir. Şeffaf perde çatılı yapılacaksa zor olabilmektedir. Onun dışında çıtalar ile yapıldığında sabitlenerek taşıyıcı şeklinde yapılabilir. Çok çeşitli tasarımlı modeller mevcuttur.

Bu brandaların kalitesine dikkat etmek gerekmektedir. Aynı zamanda bulunan göre şeffaf brandanın monte edilmesi de önemlidir. Bu yüzden yapılacak mekanın bulunduğu konumun rüzgarına bağlı olarak model seçimi yapılabilir. Rüzgarlı ortamda yapılan perdenin bozulmaması ve uçmaması için farklı tasarımlar tercih edilmektedir. Perdelerin iyi bir şekilde sabitlenmesi gerekebilmektedir. Biraz gevşeklik olmaması ve çıtaların iyi bir şekilde yerleştirilmiş olması önemlidir.

Bir Yorum Yazın